skóra na twarzy zimą

Zima to najgorszy okres dla naszej skóry. To również czas, kiedy skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników, jak np. duże różnice temperatury pomiędzy powietrzem na zewnątrz a wewnątrz, mroźny wiatr czy smog. Wszystkie te czynniki powodują, że nasza skóra może być przesuszona.

Nawilżanie skóry to jedna z podstawowych metod na jędrną skórę. Zimą jesteśmy szczególnie narażeni na przesuszenie skóry. Pod wpływem czynników atmosferycznych skóra staje się szorstka i łatwo ulega podrażnieniom. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o ochronę naszej skóry. To możemy być pewni przemrożeń, a nawet odmrożeń niektórych jej partii. Nawet delikatne przemrożenia mogą powodować pękanie naczynek na twarzy.

Skóra twarzy jest jedyną częścią ciała, jakiej nie osłaniamy zimą, dlatego właśnie powinniśmy dostarczyć jej solidną dawkę ochronną w postaci preparatów kosmetycznych.

Krem do twarzy z ochroną

Ciężkie warunki atmosferyczne powodują, że skóra bardzo łatwo ulega przesuszeniu, odwodnieniu i łuszczeniu. Z jednej strony nasza cera jest atakowana przez wiatr, śnieg czy niskie temperatury. Z drugiej narażamy ją na długotrwałe przebywanie w suchych, dogrzewanych pomieszczeniach. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra twarzy jest podrażniona i zaczerwieniona. Możemy również odczuć nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Ten nieprzyjemny szok termiczny może powodować naprzemienne  skurczenie i rozkurczanie się naczyń krwionośnych, które może doprowadzić do pojawienia się problemów z naczynkami.

Prawidłowe funkcjonowanie twarzy jest możliwe tylko wtedy, gdy zapewnimy jej codzienną pielęgnację kosmetykami o odpowiednim składzie. Szukając odpowiedniego kremu na zimę w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego skład. Dobrze dobrany krem na zimę powinien mieć działanie kojące, nawilżające i ochronne. Najlepszymi składnikami takich kremów będą m.in.:

  • Olej jojoba, witamina B5 oraz allantoina;
  • Kwas hialuronowy, gliceryna, aloes czy mocznik;
  • Witamina C lub witamina E.

Dobry krem to podstawa

Dobrą ochronę zapewnią Ci naturalne kremy, które możesz kupić https://hipoalergiczny24.pl/kremy-do-twarzy. Krem będący kombinacją składników zapewniających ukojenie, nawilżenie oraz ochronę to doskonała podstawa zimowej pielęgnacji. W zimowe dni prawidłowa pielęgnacja skóry sprowadza się do dwóch zabiegów pielęgnacyjnych. Zapewnienia niezbędnej ochrony przed zimnym, suchym powietrzem oraz uzupełniania niedoborów nawilżenia. Gdy nadchodzi zima to właśnie krem do twarzy jest najlepszym sprzymierzeńcem w walce o piękną skórę.

  • Rano warto zastosować krem ochronny z filtrem, który łatwo się wchłania i wykazuje natychmiastowe działanie;
  • Po południu – warto po przyjściu do domu zmyć makijaż i wspomóc naszą skórę po wielogodzinnej walce z mrozem i grzejnikami lub klimatyzacją. Doskonały wtedy będzie krem regenerujący, który przywróci jej komfort i da poczucie ukojenia;
  • Wieczorem – należy nawilżać twarz.

Wybierając się na długi spacer, zwróć szczególną uwagę na ochronę przed słońcem. Niezbędny będzie krem o wysokiej ochronie. W mieście wystarczy SPF 15 zaś jeśli planujemy górskie wycieczki idealny będzie krem SPF 30. Smarując kremem buzie ochraniasz ją przed nadmiernym przesuszeniem.