peeling do skóry głowy

Peeling to najlepsza forma pielęgnacji całego ciała, twarzy oraz jak się okazało całkiem niedawno, że i głowy. Peeling głowy to zabieg, dzięki któremu możemy uzyskać piękne i zdrowe włosy. Zabieg ten polega przede wszystkim na złuszczaniu zrogowaciałego naskórka i usuwaniu jego martwych komórek. Dobrze przeprowadzony zabieg ułatwia cebulkom wchłanianie substancji odżywczych z maseczek i kremów. Oprócz tego stosowanie regularnie peelingu poprawia wygląd włosów oraz zapobiega powstawaniu chorób skórnych. Wykonywanie peelingu skóry głowy również korzystnie wpływa na odpowiednie jej ukrwienie. Wszystko dzięki masażowi, który stosuje się podczas peelingowania.

W wielu drogeriach możemy znaleźć 3 rodzaje peelingów do skóry głowy:

  • Peeling mechaniczny — polega on na mechanicznym wcieraniu kremów z drobinkami, które usuwają zrogowaciały naskórek;
  • Peeling chemiczny – polega na aplikowaniu substancji leczniczych na skórę. Używane do tego celu substancje to przede wszystkim kwasy i ich mieszanki oraz peelingi ziołowe i enzymatyczne;
  • Peelingi enzymatyczne — można stosować samodzielnie w domu albo skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego.

Co to jest peeling skóry głowy?

Peeling do włosów  pełni te same funkcje, co peeling do ciała. To znaczy, że oczyszcza skórę głowy, aby włosy były lśniące i pełne zdrowia. Ten zabieg przeznaczony jest dla osób, którym:

  • Nadmiernie wypadającą włosy;
  • Doskwiera łupież suchy i tłusty;
  • Przeznaczony jest do suchej i wrażliwej skóry głowy;
  • Dla osób, które mają problem z łojotokiem skóry głowy;
  • Przeznaczonych dla kruchych i łamliwych włosów;
  • Dla osób z łuszczycą.

Stosowanie peelingu ma na celu skuteczne oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń brudu, kurzu. Oczyszczamy skórę również z resztek kosmetyków, łoju oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Preparaty do mycia powinny być dostosowane do rodzaju skóry.

Peelingi do skóry głowy poprawiają również funkcjonowanie gruczołów łojowych. Ponadto stymulują regenerację i naprawę bariery wodno-lipidowej skóry. Wygładzają również powierzchnię skóry oraz ułatwiają wchłanianie i aktywne działanie substancji leczniczych. Wszystkie niezbędne produkty, kosmetyki do peeling głowy można znaleźć na https://hipoalergiczny24.pl/peeling-skory-glowy.

Jak często stosować peeling do głowy?

Peeling skóry głowy należy wykonywać regularnie. W zależności od potrzeb wystarczy stosować go 2 razy w tygodniu. Skóra głowy jest dosyć wrażliwa i częstszy zabieg mógłby ją nadmiernie wysuszyć.

Po zastosowaniu odpowiedniego peelingu włosy będą zdrowsze, zyskają większą objętość i będą uniesione u nasady. Włosy będą się również wolniej przetłuszczały i zmniejszy się problem nadmiernego wypadania włosów. Dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania wszystkie drogocenne składniki.

Peeling do włosów występuje w formie szamponu peelingującego, który stosuje się wyłącznie na skórę głowy. Peeling nakładamy na mokre włosy, w czasie brania prysznica, co ułatwia jego aplikację. Po nałożenie peelingu należy masować skórę palcami kolistymi ruchami. Po wykonanym peelingu głowę należy umyć, a następnie nałożyć odżywkę lub maskę do włosów.