Gdy wielkimi krokami zbliża się dzień babci, wiele osób zastanawia się, czym obdarować seniorkę. To w końcu osoba, która jest ważna w każdej rodzinie. Upominek dla niej kupuje się z różnych okazji (m.in. urodziny, imieniny, Boże Narodzenie) i warto, aby za każdym razem było to coś innego. Biżuteria na dzień babci – jaką kupić? Z czego seniorka na pewno będzie zadowolona? Może zdecydować się na element biżuterii, do którego można będzie dokupić kolejne na inne święta?

Upominek powinien być dopasowany do gustu seniorki. Nie zawsze to, co nam wydaje się ładne i w czym chcielibyśmy się widzieć, może przemówić do babci. Nie da się jednak ukryć, że za ponadczasowy, uniwersalny i stylowy prezent można uznać srebrną biżuterię. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą przypaść do gustu każdej seniorce rodu.

Biżuteria na dzień babci, czyli klasyczne perły

Klasyczna biżuteria na dzień babci to z pewnością perły. Nie są to wyroby jubilerskie, w których seniorka będzie chodziła na co dzień. Świetnie jednak będą prezentowały się z odświętną bluzką czy sukienką. Perły same w sobie uznawane są za uniwersalne, ponadczasowe oraz klasyczne. Dlatego też biżuteria z nimi dopełni stylizację każdej eleganckiej babci.

Ciekawą propozycją jest wisiorek z perłą oraz cyrkoniami. Perły doskonale prezentują się w otoczeniu srebra i błyszczących elementów. Warto jednak pamiętać, że babcie mniej chętnie odsłaniają dekolt niż młodsze kobiety. Zatem łańcuszek od wisiorka nie powinien być zbyt długi. Seniorki z przekutymi uszami ucieszą się natomiast z kolczyków z perłami – wiszącymi lub z zamknięciem angielskim. Niektóre babcie bez przekutych uszu chętnie sięgają natomiast po klipsy na uszy.

Pierścionek z perłą dla babci
fot. pixabay.com

Tradycyjne czerwone korale na dzień babci

Tradycyjne czerwone korale to niekoniecznie całe sznury czerwonych kulek. Ciekawym połączeniem jest srebrna biżuteria w towarzystwie akcentów w postaci krwistych korali. Kolor ten kojarzy się przede wszystkim z ciepłem i miłością, a więc bardzo ważnymi uczuciami. Srebro w połączeniu z czerwonymi koralami jest synonimem dobrego stylu i tradycji oraz poniekąd nawiązuje do folkloru.

Korale w biżuterii mogą mieć dobrze znany każdemu tradycyjny okrągły kształt. W niektórych modelach jest on prostokątny, a także owalny. Naszą propozycją jest srebrny komplet z koralami, który składa się z kolczyków, bransoletki oraz wisiorka. Z pewnością przypadnie do gustu babci, która lubi tradycyjne dodatki w nieco nowoczesnej odsłonie. Dodatkowo do takiego kompletu można dokupić pierścionek z dużym lub mniejszym koralem. Taki motyw nawiązuje do ludowych zdobień oraz polskiej tradycji.

Biżuteria z bursztynami dla każdej babci

Wiele seniorek swoją uwagę kieruje ku dodatkom z bursztynami. Są to kamienie, które słyną ze swoich właściwości leczniczych. Babcie chętnie przygotowują również z nich nalewki. Taka mikstura ma pomagać w leczeniu dokuczliwego reumatyzmu, a także przyśpieszać gojenie się wszelkiego typu ran. Biżuteria na dzień babci z bursztynami przypadnie zatem do gustu każdej seniorce, która wierzy w „magię” tych kamieni. Dając jej taki upominek, można również wyrazić swoją troskę o nią. W zależności od wybranego modelu mogą to być kamienie w kolorze koniakowym lub naturalnie mlecznym. W połączeniu ze srebrem doskonale dopełnią większość stylizacji seniorki.

Biżuteria z bursztynem dla babci
fot. pixabay.com

Broszki, czyli coś, co babcie kochają

Dopełnieniem wielu babcinych stylizacji są niewątpliwie broszki. Można je z łatwością przypiąć do ubrania – bluzki, marynarki czy nawet szala. Dyskretnie, lecz stylowo podkreślą całość ubioru. Srebrna broszka w towarzystwie kamienia np. szmaragdu czy szafiru z pewnością przypadnie do gustu każdej babci, która lubi dobrze się prezentować.

 

Biżuteria na dzień babci to zawsze trafiony prezent. Niektóre seniorki uwielbiają klasyczne perły, inne czerwone niczym wino korale, a jeszcze inne kochają się w bursztynach. Ponadczasowa srebrna biżuteria może być zakładana od święta lub na co dzień. Z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla innych pomysłów na prezent (np. akcesoriów kuchennych czy elementów wyposażenia domu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here