Niepowtarzalny klimat wielkich miast ma swych zwolenników. Szybki styl życia, różnorodna mieszanka kulturowa, więcej możliwości, zgiełk – wszystko to czeka na nas w dużych miastach. Fototapety, na których goszczą miasta, pozwalają oddać niepowtarzalny klimat miejsca. Tętniący życiem Nowy Jork, romantyczny Paryż, górujący nad Londynem Big Ben, weneckie uliczki wiecznie żywe bez względu na porę dnia – motywy te można z powodzeniem przemycić do swojego mieszkania. Fototapeta miasto to dodatek, za którego pomocą można nadać wnętrzu typowo miejskiego klimatu.

Jak nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, wykorzystując znaki rozpoznawcze wielkich metropolii? Poniżej umieściliśmy kilka podpowiedzi. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając fototapetę z miejskim motywem.

Fototapeta miasto – grafiki przedstawiające miejskie życie

Fototapety są idealnym rozwiązaniem na to, aby przemycić charakter wielkiego miasta do własnego mieszkania. Dzięki nim można mieć w zaciszu własnego domu cichą metropolię. Wysoka jakość nadruku oddaje dokładność poszczególnych szczegółów. Wierne odwzorowanie sprawia, że możemy być, chociaż nieco bliżej naszych ulubionych miejsc.

Miejska architektura na fototapecie
fot. pixabay.com

Fototapeta przedstawiająca panoramę wielkiego miasta lub też okno z widokiem na wieżowce sprawia, że mieszkanie może nabrać charakteru apartamentowca znajdujące się na najwyższym piętrze wieżowca z widokiem na miasto. Dzięki łatwemu montażowi można w szybkim czasie odmienić pomieszczenie bez dużych nakładów finansowych. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że gdy zapragniemy odmienić wystrój wnętrza, możemy szybko zmienić starą fototapetę na inną, z nowym motywem. Ponadto wysokiej jakości materiał zapewnia łatwość czyszczenia. Dlatego też kupując fototapetę, warto zadbać, aby była ona wyższej jakości.

Obrazy z motywem wielkich miast

Obrazy na płótnie, na szkle, ręcznie malowane, metalowe lub na korku, a także tryptyki w ramie – wszystkie z nich mogą przedstawiać motyw miejski. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą przeznaczać całej ściany na jeden motyw. To wygodna alternatywa dla fototapeta miasto. Mniejsze obrazy również mogą przedstawiać widok na charakterystyczne budowle dużych metropolii lub też miasto z lotu ptaka.

Osoby zakochane w Paryżu z pewnością docenią smukłą sylwetkę wieży Eiffla. Miłośnicy Australii zakochają się w doskonałej bryle opery w Sydney. Fani życia w Londynie docenią Big Bena lub London Eye. Zakochani w Nowym Jorku uśmiechną się na widok górującej Statuy Wolności. Dzięki wykorzystaniu takich dodatków aranżacyjnych można codziennie podziwiać panoramę ulubionych miejsc, mając je na wyciągnięcie ręki. Ciekawym rozwiązaniem są obrazy składające się z kilku części, tak zwane poliptyki. Świetnie prezentują się zwłaszcza we wnętrzach utrzymanych w stylu nowoczesnym. Jest to elegancka propozycja, która nadaje wnętrzu przestrzeni.

Wielkie miasta na fototapetach
fot. pixabay.com

Zegar ścienny – obowiązkowy element wielu wnętrz

Fototapeta miasto – przedstawiamy uzupełnienie tego typu motywu. Szybki styl życia to cecha rozpoznawcza największych na świecie metropolii. Nic więc dziwnego, że znakiem charakterystycznym dużych miast są również zegary ścienne. W wielkich metropoliach można je spotkać na każdym kroku – na wieżach budynków, na peronach kolejowych, przystankach autobusowych czy też budynkach użyteczności publicznej. Z tego też względu duży zegar ścienny doskonale sprawdzi się w mieszkaniu nawiązującym do charakteru największych, światowych metropolii. Dodatek ten nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale również i praktyczną.

Wielkie miasta to kraina inspiracji, które można wykorzystać podczas aranżacji wnętrz. Motyw ten można przemycić do mieszkania dzięki fototapetom, obrazom, zegarom oraz innym dodatkom.

 

Fototapeta miasto to modny dodatek, który znajdzie zastosowanie we wnętrzach utrzymanych w różnym stylu. Z powodzeniem można ją zastosować w niemalże każdym pomieszczeniu, zgrywając z innymi elementami lub tworząc podstawę aranżacji. Jeżeli fototapeta z miejskim motywem pokryje całą ścianę, z pewnością zachwyci nie tylko domowników, ale również i gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here