Fototapety to prosty sposób na nadanie wnętrzu charakteru, a także nietypowości. Za pomocą grafik na ścianach można ocieplić i rozweselić pomieszczenia, dodając im przytulności. Fototapety mogą być wykorzystywane praktycznie w każdym pomieszczeniu – pokoju dziecka, salonie, sypialni, kuchni, przedpokoju, jadalni, a nawet w łazience. Czy fototapety imitujące okna to dobre rozwiązanie? Czy warto je kupić?

Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego grafiki markujące okna to dobre rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Zwracamy również uwagę na to, czym kierować się podczas wyboru fototapety do swojego mieszkania.

Imitacja pięknego widoku z okna
fot. pixabay.com

Fototapety z motywem okna – tak czy nie?

Fototapety od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są chętnie wykorzystywane jako uzupełnienie pomieszczeń oraz dopełnienie ich aranżacji. Wśród ciekawych rozwiązań wymienić należy grafiki, które imitują widok z okna, a także ścianę wokół niego. Możemy zdecydować się na fototapetę w wersji nowoczesnej z widokiem na wieżowce miasta. Niebanalnym modelem jest także okno bez szyby, wykonane z kamiennego murku. Rozpościerający się z niego widok to morska zatoczka w jednym z krajów położonych nad Morzem Śródziemnym czy też inne miejsce, które przywodzi na myśl ciepło słońca muskającego po twarzach. Miłośnikom bardziej oryginalnych rozwiązań z pewnością do gustu przypadnie okno w łodzi podwodnej.

Fototapety imitujące okna powinny zakrywać całą ścianę. Wówczas będą wyglądać efektownie i realistycznie. Niemniej jednak umieszczenie nawet na części ściany niewielkiego okienka może wyglądać interesująco. Dobranie odpowiedniego miejsca sprawi, że uzyskany efekt będzie naprawdę realny, do złudzenia przypominający prawdziwe okno. W dużej mierze zależy to od wzoru grafiki oraz miejsca, w którym zostanie ona umieszczona. Najlepszym jest ściana, która nie jest oświetlona dziennym światłem. Odbijające się od fototapety światło może bowiem pomniejszyć efekt realności naklejonego okna. Może to zatem mijać się z efektem, który chcemy osiągnąć.

Za pomocą grafik z motywem okna można pozornie rozjaśnić wnętrza, uzyskać klimat retro czy też nadać pomieszczeniu charakteru romantyczności. Fototapety utrzymane w jasnych barwach sprawią, że pomieszczenie zostanie optycznie powiększone, a obserwatorowi będzie się wydawało, że we wnętrzu zagościło więcej światła.

Ponadczasowa imitacja okna
fot. pixabay.com

Fototapety imitujące okna – jaką wybrać?

Aby graficzne okno oddawało urok pomieszczenia, powinniśmy zdecydować się na widok, który będzie aranżacyjnie pasował do wnętrza oraz klimatu mieszkania. W pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym doskonale będzie prezentował się widok na wysokie wieżowce. W klimatycznym wnętrzu w stylu minimalistycznym z pewnością sprawdzi się widok na murowane okno oraz morską, lazurową zatoczkę.

Fototapety imitujące okna sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy widok zza prawdziwych okiennic nie jest zbyt ciekawy – na przykład na ścianę sąsiedniego budynku, drogi, tereny kolejowe, obszary przemysłowe czy też niezagospodarowane tereny.

Fototapety imitujące widok za oknem to oryginalne i ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu można w prosty sposób odświeżyć pomieszczenie lub nadać mu zupełnie innego charakteru. Ich zaletą jest to, że sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych praktycznie w każdym stylu – wystarczy tylko wybrać odpowiedni motyw widoku zza okna. Ich przyklejenie do ścian nie jest zajęciem czasochłonnym. Dzięki fototapetom przearażowanie wnętrza zajmuje kilka chwil. Dzięki nim można zapomnieć o kosztownym remoncie oraz malowaniu ścian.

 

Fototapety imitujące okno to motyw chętnie wykorzystywany przez wiele osób. Z ich pomocą można nadać wnętrzu oryginalnego charakteru i optycznie dodać światła w pomieszczeniu. To uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, które gra pierwsze skrzypce w wielu aranżacjach. Często takie rozwiązanie można spotkać w magazynach wnętrzarskich. Czy warto zatem kupić fototapety przypominające okno? Oczywiście, że tak! To świetna alternatywa m.in. dla fototapet z motywem kwiatowym, motywem nawiązującym do natury czy też ornamentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here