Roller, nazywany także derma rollerem, to niepozorne urządzenie, które może zdziałać cuda. Jego systematyczne stosowanie wyraźnie poprawia kondycję skóry. Polecany jest do walki z trądzikiem, bliznami, przebarwieniami, rozstępami, cellulitem czy też płytkimi zmarszczkami. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w roller do mezoterapii igłowej.

Roller do mezoterapii igłowej – jak działa?

Zabieg derma rollerem polega na wykonaniu niewielkich mikrokanalików w skórze. W ten sposób ciągłość skóry zostaje przerwana, a mikrouszkodzenia powodują stan zapalny, który pobudza m.in. produkcję kolagenu i elastyny.

Nowe komórki naskórka zaczynają namnażać się już po 5 dniach od zabiegu (trwać to może nawet do 8 tygodni). Następnie nowopowstałe tkanki zaczynają się kształtować (do 1 roku). Mikronakłuwanie ma jeszcze jedną ważną zaletę. Atutem tej metody jest zwiększenie wchłaniania substancji aktywnych, które zawarte są w stosowanych preparatach (np. ampułkach, kremach).

Roller w zabiegach kosmetycznych
fot. pixabay.com

Zabieg rollerem – jak go wykonać?

Zabieg rollerem o długości igieł 0,5 mm powinien być wykonywany nie częściej niż raz w tygodniu. Pierwsze 5 – 6 zabiegów powinno zostać wykonane regularnie w odstępie co 7 – 10 dni. Rekomenduje się wykonywanie kolejnych powtórzeń co 3 – 4 tygodnie w celu utrzymania efektu. Zabiegi nie powinny być wykonywane zbyt często, ponieważ skóra powinna mieć czas, aby móc się zregenerować po każdym z nich. Na pojedynczy zabieg wraz z przygotowaniem należy przeznaczyć ok. 5 – 10 minut. Roller do mezoterapii igłowej to proste urządzenie, które pozwala na wykonanie zabiegów w zaciszu swojego mieszkania.

Zabieg rollerem krok po kroku:

 1. Należy rozpocząć od wykonania dokładnego demakijażu – oczyszczenia skóry. Zaleca się także wykonanie delikatnego peelingu przed zabiegiem.
 2. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja rąk, twarzy oraz rollera.
 3. Jeżeli mamy niski próg odporności na ból, można zastosować okład z lodu lub specjalny krem znieczulający.
 4. Następnie przechodzimy do nałożenia na skórę preparatu ze składnikiem aktywnym (np. serum, krem).
 5. Rolowanie przy użyciu rollera należy wykonywać w trzech kierunkach, odpowiedni: poziomo, pionowo oraz ukośne. Przez każdą część twarzy poddawaną zabiegowi należy „przejechać” 5 razy. W celu ułatwienia nakłuwania można delikatnie naciągnąć skórę. Roller do mezoterapii igłowej dociskamy ze średnią siłą. Po każdym ruchu podnosimy urządzenie i rozpoczynamy nakłuwanie od nowa.
 6. Sugerowana kolejność zabiegu: czoło, policzek prawy, policzek lewy, obszar wokół ust, broda oraz szyja. Obszar ust oraz przy oczach należy omijać. Zabiegi przy okolicach oczu powinno się wykonywać wyłącznie w gabinetach.
 7. W przypadku pojawienia się punktowego krwawienia zaleca się zdezynfekowanie skóry.
 8. Zabieg kończymy nałożeniem kosmetyku (np. serum, kremu, ampułki, maseczki).
 9. Po zabiegu roller powinien zostać dokładnie umyty ciepłą wodą oraz zdezynfekowany (np. spirytusem lub specjalnym środkiem do dezynfekcji). Urządzenie pozostawić do wyschnięcia, a następnie schować.
Oczyszczanie skóry przed zabiegiem rollerem do mezoterapii mikroigłowej
fot. pixabay.com

Zazwyczaj po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona. Może także pojawić się obrzęk, który utrzyma się 1 – 2 dni. Po zabiegu zaleca się przez 1 – 2 dni unikać słońca oraz stosować kremy z filtrami SPF minimum 30. Po kilku dniach od zabiegu może wystąpić łuszczenie się skóry.

W przypadku wystąpienia pieczenia, swędzenia, podrażnień czy wysypki zaleca się zrezygnowanie z zabiegów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu rollerem

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu przy użyciu rollera wyróżnia się:

 • aktywny trądzik,
 • egzema,
 • opryszczka,
 • pieprzyki i znamiona,
 • problemy z gojeniem skóry,
 • łuszczyca,
 • infekcje wirusowe i grzybicze,
 • uszkodzenia skóry,
 • problemy z krzepliwością,
 • włókniaki,
 • stany alergiczne skóry,
 • zmiany ropne i cysty.

Przed zabiegiem rollerem zawsze można skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, który pomoże m.in. w wykluczeniu przeciwwskazań oraz dobraniu właściwego preparatu z substancjami aktywnymi.

 

Roller do mezoterapii igłowej to urządzenie składające się z wałka i rączki. Na wałku znajdują się igiełki, które odgrywają najważniejszą rolę w tym przyrządzie. Pomimo swej niepozorności może przynieść wiele korzystnych rezultatów. Dlatego też warto mieć go w swoim mieszkaniu i regularnie wykonywać zabiegi z jego udziałem. To świetne uzupełnienie pielęgnacji kosmetykami z kwasami oraz kosmetykami konopnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here