Roller, nazywany także derma rollerem, to niepozorne urządzenie, które może zdziałać cuda. Jego systematyczne stosowanie wyraźnie poprawia kondycję skóry. Polecany jest do walki z trądzikiem, bliznami, przebarwieniami, rozstępami, cellulitem czy też płytkimi zmarszczkami. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w roller do mezoterapii igłowej.
Roller do mezoterapii igłowej – jak działa?
Zabieg derma rollerem polega na wykonaniu niewielkich mikrokanalików w skórze. W ten sposób ciągłość skóry zostaje przerwana, a mikrouszkodzenia powodują stan zapalny, który pobudza m.in. produkcję kolagenu i elastyny.
Nowe komórki naskórka zaczynają namnażać się już po 5 dniach od zabiegu (trwać to może nawet do 8 tygodni). Następnie nowopowstałe tkanki zaczynają się kształtować (do 1 roku). Mikronakłuwanie ma jeszcze jedną ważną zaletę. Atutem tej metody jest zwiększenie wchłaniania substancji aktywnych, które zawarte są w stosowanych preparatach (np. ampułkach, kremach).

Zabieg rollerem – jak go wykonać?
Zabieg rollerem o długości igieł 0,5 mm powinien być wykonywany nie częściej niż raz w tygodniu. Pierwsze 5 – 6 zabiegów powinno zostać wykonane regularnie w odstępie co 7 – 10 dni. Rekomenduje się wykonywanie kolejnych powtórzeń co 3 – 4 tygodnie w celu utrzymania efektu. Zabiegi nie powinny być wykonywane zbyt często, ponieważ skóra powinna mieć czas, aby móc się zregenerować po każdym z nich. Na pojedynczy zabieg wraz z przygotowaniem należy przeznaczyć ok. 5 – 10 minut. Roller do mezoterapii igłowej to proste urządzenie, które pozwala na wykonanie zabiegów w zaciszu swojego mieszkania.
Zabieg rollerem krok po kroku:
- Należy rozpocząć od wykonania dokładnego demakijażu – oczyszczenia skóry. Zaleca się także wykonanie delikatnego peelingu przed zabiegiem.
- Kolejnym krokiem jest dezynfekcja rąk, twarzy oraz rollera.
- Jeżeli mamy niski próg odporności na ból, można zastosować okład z lodu lub specjalny krem znieczulający.
- Następnie przechodzimy do nałożenia na skórę preparatu ze składnikiem aktywnym (np. serum, krem).
- Rolowanie przy użyciu rollera należy wykonywać w trzech kierunkach, odpowiedni: poziomo, pionowo oraz ukośne. Przez każdą część twarzy poddawaną zabiegowi należy „przejechać” 5 razy. W celu ułatwienia nakłuwania można delikatnie naciągnąć skórę. Roller do mezoterapii igłowej dociskamy ze średnią siłą. Po każdym ruchu podnosimy urządzenie i rozpoczynamy nakłuwanie od nowa.
- Sugerowana kolejność zabiegu: czoło, policzek prawy, policzek lewy, obszar wokół ust, broda oraz szyja. Obszar ust oraz przy oczach należy omijać. Zabiegi przy okolicach oczu powinno się wykonywać wyłącznie w gabinetach.
- W przypadku pojawienia się punktowego krwawienia zaleca się zdezynfekowanie skóry.
- Zabieg kończymy nałożeniem kosmetyku (np. serum, kremu, ampułki, maseczki).
- Po zabiegu roller powinien zostać dokładnie umyty ciepłą wodą oraz zdezynfekowany (np. spirytusem lub specjalnym środkiem do dezynfekcji). Urządzenie pozostawić do wyschnięcia, a następnie schować.

Zazwyczaj po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona. Może także pojawić się obrzęk, który utrzyma się 1 – 2 dni. Po zabiegu zaleca się przez 1 – 2 dni unikać słońca oraz stosować kremy z filtrami SPF minimum 30. Po kilku dniach od zabiegu może wystąpić łuszczenie się skóry.
W przypadku wystąpienia pieczenia, swędzenia, podrażnień czy wysypki zaleca się zrezygnowanie z zabiegów.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu rollerem
Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu przy użyciu rollera wyróżnia się:
- aktywny trądzik,
- egzema,
- opryszczka,
- pieprzyki i znamiona,
- problemy z gojeniem skóry,
- łuszczyca,
- infekcje wirusowe i grzybicze,
- uszkodzenia skóry,
- problemy z krzepliwością,
- włókniaki,
- stany alergiczne skóry,
- zmiany ropne i cysty.
Przed zabiegiem rollerem zawsze można skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, który pomoże m.in. w wykluczeniu przeciwwskazań oraz dobraniu właściwego preparatu z substancjami aktywnymi.
Roller do mezoterapii igłowej to urządzenie składające się z wałka i rączki. Na wałku znajdują się igiełki, które odgrywają najważniejszą rolę w tym przyrządzie. Pomimo swej niepozorności może przynieść wiele korzystnych rezultatów. Dlatego też warto mieć go w swoim mieszkaniu i regularnie wykonywać zabiegi z jego udziałem. To świetne uzupełnienie pielęgnacji kosmetykami z kwasami oraz kosmetykami konopnymi.