Obrazy to atrakcyjne elementy dekoracyjne, za pomocą których możemy wprowadzić do pomieszczenia klimat. Charakteru domowej przestrzeni mogą dodać zarówno proste, jak i bardziej złożone grafiki. Ciekawą propozycją, która może ożywić wnętrza poszczególnych pomieszczeń, są tryptyki w ramach. To połączenie tradycji oraz nowoczesności. Różnorodność dostępnych modeli i wzorów sprawia, że każdy z nas znajdzie obraz odpowiedni do swojego mieszkania i charakteru danego wnętrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając tryptyki.

Tryptyki w ramach – stylowy element dekoracyjny wnętrza

W polskich domach obrazy wieszane na ścianach mają bogatą tradycję. Już od dawien dawna stanowiły one jeden z podstawowych elementów dekoracyjnych pomieszczeń. Początkowo na ścianach wieszano rysunki wykorzystujące motywy religijne. Z czasem obrazy nabierały innej formy i przedstawiały portrety osób z rodziny, piękne krajobrazy, martwą naturę, zwierzęta w ich naturalnych środowisku życia, a nawet różnego rodzaju abstrakcje. Grafiki na ścianach dobierane są zarówno do stylu danego pomieszczenia, jak i gustu domowników. W ostatnim czasie hitem stały się tryptyki w ramach, czyli trzyczęściowe obrazy, które przedstawiają jedną kompozycję (lub kilka tematycznie ze sobą zgranych). Są świetnym sposobem na przełamanie nudy i monotonii we wnętrzu. Nadają nuty nowoczesnego charakteru i oryginalnego klimatu. Tryptyki dostępne są w różnych formach: kwadratu, prostokąta, a także mieszane.

Ponadczasowe tryptyki z bogatą historią
fot. pixabay.com

Tryptyki do kuchni i salonu

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu, nic więc dziwnego, iż pragniemy zadbać o jej odpowiedni wystrój. Pomieszczenie to stanowi serce domu, w którym spotykają się domownicy, aby zjeść wspólny posiłek, wypić herbatę czy też po prostu porozmawiać. Kuchnia może być urządzona zarówno w stylu minimalistycznym, jak i bardziej tradycyjnym, przytulnym. Niektórzy celowo rezygnują z nadmiaru przedmiotów w pomieszczeniu, inni chętnie je tam umieszczają. Propozycją, która z pewnością przypadnie do gustu obu tym grupom, są tryptyki. W przypadku kuchennej przestrzeni warto postawić na grafiki, które przedstawiają motywy związane z gotowaniem i jedzeniem. Mogą to być zioła, przyprawy, filiżanka kawy, owoce czy też warzywa. Kuchenne tryptyki w prosty sposób podkreślą charakter pomieszczenia, nadając mu wyrazu.

Pionowe tryptyki do mieszkania
fot. pixabay.com

Obok kuchni, jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, jest salon. Tu także spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości, odpoczywamy przed telewizorem czy pracujemy. Pomieszczenie to musi być zarówno funkcjonalne, jak i estetycznie urządzone. Podstawową zasadą, której warto przestrzegać podczas dobierania wystroju wnętrza salonu to umiar. Pomieszczenie nie powinno być bowiem zagracone, lecz stanowić otwartą, przejrzystą przestrzeń. Zbyt wiele elementów dekoracyjnych może zaburzyć estetykę i wprowadzić nieład do wnętrza. Tryptyki w ramach do salonu to świetne rozwiązanie. Odpowiednio dobrany motyw nie zaburzy równowagi, lecz podkreśli klimat miejsca. W salonie świetnie sprawdzą się grafiki przedstawiające między innymi starą mapę świata, nowoczesną mapę świata, na których kształt kontynentów zarysowany jest wyrazami, a także obrazy związane z podróżami.

Tryptyki w sypialni

Sypialnia to miejsce wytchnienia, relaksu, odpoczynku i snu. Z tego też względu powinniśmy unikać nagromadzenia w niej zbędnych elementów. Pomieszczenie musi być funkcjonalne. W tym przypadku możemy postawić na przestrzeń, do której wprowadzimy atmosferę intymności i przytulności. Tryptyki, które zawisną na ścianach sypialni, powinny być więc subtelne i delikatne. Mogą przedstawiać różnego rodzaju kwiaty, drzewa, dmuchawce, kolorowe pejzaże, akty czy klimatyczne miasteczko.

 

Tryptyki w ramach to popularny dodatek dekoracyjny, który doskonale podkreśli charakter wnętrza. Stanowi świetny element aranżacji utrzymany w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy tradycyjnym. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych obrazów, obrazów na szkle, a także plakatów. Mnogość dostępnych motywów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here