Jak wskazują coraz liczniej przeprowadzane badania, waporyzacja jest jednym z najlepszych sposobów na przyswajanie drogocennych składników zawartych w konopiach. Nie ma ona nic wspólnego z paleniem marihuany, dlatego też w żaden sposób nie działa psychoaktywnie na układ nerwowy człowieka. Dzisiaj podpowiadamy: waporyzator – jak wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czym się kierować?

Wybór waporyzatora bywa nie lada wyzwaniem. Niemniej jednak, podczas zakupu urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby korzystanie z niego było bezpieczne i skuteczne.

Waporyzator – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru waporyzatora, jest jego pochodzenie. Lepiej zrezygnować z zakupu urządzenia chińskiej produkcji – nie są one sprawdzone. Najczęściej wyprodukowane są z tanich, niskiej jakości materiałów, które pod działaniem wysokich temperatur mogą wydzielać niebezpieczne dla zdrowia substancje. Nie kierujmy się więc ciekawym designem i niższą ceną, zwróćmy uwagę na to, z czego waporyzator został wykonany. Zdecydowanie lepiej zapłacić nieco drożej i mieć pewność, że z urządzenia można w pełni bezpiecznie korzystać.

Przejdźmy do kolejnej istotnej kwestii. Istnieją dwa rodzaje vaporizerów – stacjonarny i przenośny. Jak sama nazwa wskazuje, stacjonarne są przeznaczone do domowego użytkowania (wymagane jest bezpośrednie źródła zasilania), przenośne natomiast wyposażone są w akumulatory, dzięki czemu są one mobilne. Dlatego też, kupując waporyzator, należy sobie zadać pytanie, gdzie będziemy używać urządzenia. Czy tylko wykonywać sporadyczne inhalacje w zaciszu domu, czy też częstsze poza domem. Warto zwrócić również uwagę na to, że zazwyczaj waporyzatory stacjonarne charakteryzują się większą mocą i efektywnością. Niemniej jednak większość użytkowników chętniej wybiera waporyzatory przenośne, ponieważ są mobilne oraz ich używanie nie wiąże się z konkretnym miejscem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu waporyzatora?
fot. pixabay.com

Kolejną kwestią, która także jest istotna, jest możliwość regulowania temperatury. Nie wszystkie modele wyposażone są w taką funkcję. Wydzielanie leczniczych właściwości stosowanych preparatów (np. e-liquidów) zależne jest od osiągniętej temperatury. Dlatego też dobrze jest mieć ją pod stałą kontrolą. Za optymalny poziom uznaje się zakres 180 – 200 stopni Celsjusza.

Kolejnym aspektem, o którym nie należy zapominać, jest komora grzewcza waporyzatora. Niektóre urządzenia mogą służyć zarówno do wysuszonych ziół, jak i wszelakiego rodzaju koncentratów i olejków. A więc wybór sprzętu zależy również od sposobu korzystania z niego i indywidualnych preferencji użytkownika. Nie zapominajmy o tym i koniecznie zwróćmy na to uwagę.

Ostatnim ważnym aspektem jest sposób podgrzewania substancji w waporyzatorze. Za najlepszy typ urządzenia uważa się taki, w którym wykorzystana została grzałka ceramiczna. Dodatkowym atutem jest to, że substancje inhalowane nie mają z nią bezpośredniego kontaktu, a co za tym idzie, nie są narażone na przypadkową utratę swoich leczniczych właściwości. Sprzęt powinien inhalować materiał, a nie go spalać. Takie zjawisko może występować w tanich modelach, dlatego tak ważne jest, aby nie oszczędzać na zakupie vaporizera.

Waporyzator - czy warto go mieć?
fot. pixabay.com

Podsumowując – czy warto w ogóle inwestować w waporyzator?

Oczywiście, że tak! Na całym świecie za najlepszą metodę przyjmowania medycznej marihuany  uważa się właśnie waporyzację. Jak już zostało powyżej wspomniane, potwierdzają to coraz liczniejsze wyniki przeprowadzanych badań. Jednak, aby waporyzacja była skuteczna, należy do inhalowania używać wysokiej klasy vaporizerów. W leczeniu coraz większej liczby schorzeń to waporyzacja uważana jest za najbardziej bezpieczną (bez uporczywych skutków ubocznych) i jedną z najtańszych metod przyjmowania konopi o właściwościach medycznych.

 

Drogocenne właściwości konopi można dostarczać do ciała za pomocą waporyzacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z produktów konopnych miejscowego zastosowania, np. maści, szamponu konopnego, mydła konopnego, odżywek i masek do włosów, balsamów, kremów, żelów pod prysznic, płynów do kąpieli czy też nawilżających pomadek do ust. Ponadto doskonałym sposobem na czerpanie z dobrodziejstw konopi jest herbata konopna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here