Bez względu na to, czy jest to Twoje pierwsze mieszkanie, czy po prostu zamierzasz doposażyć swoje lokum, warto uwzględnić potrzeby wszystkich domowników. Skompletowanie wyposażenia mieszkania jest bardzo ważne. Odpowiednio dobrane sprzęty nie tylko posłużą latami, ale także ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków.

Podpowiadamy, jakie top 10 sprzętów domowych warto mieć w swoim domu. Wskazujemy, dlaczego dobrze jest mieć je w swoim mieszkaniu.

Pralko-suszarka – szybkie pranie i suszenie

Niemal w każdym mieszkaniu znajduje się standardowa pralka. Coraz większą popularnością cieszy się jednak sprzęt, który łączy w sobie funkcję prania oraz suszenia ubrań, czyli pralko-suszarka. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można od razu wysuszyć pranie bez konieczności rozwieszania go na suszarce. Sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach oraz w domu, w którym są małe dzieci (i tym samym masa ubranek do prania).

Oczyszczacz powietrza – niezastąpiony przyjaciel

Jedną z przyczyn zaostrzenia alergii, astmy czy innych chorób układu oddechowego jest zanieczyszczone powietrze. Dlatego coraz większą popularnością cieszą cię oczyszczacze powietrza. Filtrują one powietrze w domu, dzięki czemu domownicy mogą oddychać powietrzem bez zanieczyszczeń. Zazwyczaj tego typu urządzenia wyposażone są w filtry HEPA lub ULPA.

Ekspres do kawy – gadżet nie tylko dla kawoszy

Rutyną wielu osób jest wypicie filiżanki kawy do śniadania. Automatyczny ekspres do kawy przygotuje pyszną kawę o każdej porze dnia. Niektóre modele można zaprogramować tak, aby samodzielnie patrzyły napar o wyznaczonej godzinie. To także niezastąpiony gadżet, gdy często przyjmujemy gości. Wówczas możemy ich uraczyć napojem o doskonałych walorach smakowych.

Ekspres do kawy - dlaczego warto?
fot. pixabay.com

Piekarnik – dlaczego nie warto z niego rezygnować?

Niektórzy bagatelizują rolę, jaką w kuchni odgrywa piekarnik. Często jedynym elementem wyposażenia jest płyta grzewcza. Tymczasem za pomocą piekarnika można nie tylko przygotować szereg różnorodnych dań. To także sposób na oszczędność czasu. Potrawy wstawionej do piekarnika nie trzeba mieszać i pilnować, jedynie co jakiś czas skontrolować jej stopień upieczenia.

Kuchenka mikrofalowa – o niej też nie zapominaj

Nawet jeżeli będziesz rzadko korzystać z kuchenni mikrofalowej, warto mieć ją w swojej kuchni. Zawsze w sytuacji awaryjnej pozwoli na szybkie odgrzanie dania. Popcorn przygotowany w mikrofali jest natomiast niezastąpionym dodatkiem każdego domowego seansu filmowego.

Wielozadaniowy robot kuchenny – do zadań specjalnych

Wielozadaniowy robot kuchenny łączy w sobie szereg przydatnych w kuchni funkcji. Nie tylko jest mikserem, ale także może być blenderem, ubijaczką czy sokowirówką. Niektóre modele pozwalają również na kruszenie lodu. Szereg funkcjonalności zależy od wybranego modelu. Dzięki robotowi kuchennemu zapomnisz o ręcznym siekaniu cebuli czy też zaserwujesz domowinkom pyszną zupę krem.

Zmywarka – nie tylko dla dużych rodzin

Niektórzy uważają, że zmywarka to fanaberia. Nic bardziej mylnego. To przede wszystkim oszczędność czasu, który można przeznaczyć na zupełnie inne czynności czy odpoczynek. Ponadto jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, ponieważ podczas cyklu zużywa mniej wody niż w przypadku ręcznego mycia. Zmywarka jest wręcz niezastąpiona w domach, w których często organizowane są spotkania z rodziną czy znajomymi.

Zmywarka do naczyń - dlaczego warto?
fot. pixabay.com

Wyciskarka do soków – zdrowe odżywianie to podstawa

Wyciskarka do soków pozwoli na przygotowanie zdrowych, domowych napojów. Dzięki niej będziesz miał pewność, jaki sok pijesz oraz z jakich owoców został zrobiony. To urządzenie, które pozwoli wyrobić zdrowe nawyki wśród wszystkich domowników.

Suszarka do grzybów i owoców – zachowaj lato na dłużej

W ostatnim czasie popularnością cieszą się suszone przetwory. Za pomocą suszarki do grzybów oraz owoców zachowasz na dłużej smak i zapach lata. I to bez użycia konserwantów!

Odkurzacz z filtrem HEPA – nie tylko dla alergików

Bez względu na to, czy w domu mieszkają alergicy, czy nie, odkurzacz z filtrem HEPA to urządzenie, które pozwoli cieszyć się czystością w mieszkaniu. Łatwo usunie wszelkie zanieczyszczenia, w tym sierść zwierząt, z dywanów, a także powierzchni płaskich.

 

Wyposażenie mieszkania w mniejsze lub większe sprzęty to nie lada wyzwanie. Warto przede wszystkim przemyśleć ich funkcjonalność i zdecydować się na urządzenia, które ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków. Nawet przy niewielkim nakładzie finansowym można wyposażyć dom w praktyczne sprzęty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here