Każdy kolekcjoner nasion marihuany posiada swoje ulubione odmiany. Zajmują one wyjątkowe miejsce w całej kolekcji, często pełniąc funkcję „wisienki na torcie”. Wielu kolekcjonerów pragnie w ten sposób wyeksponować te odmiany, które szczególnie przypadły im do gustu, lub które – z uwagi na ich wyjątkowy bagaż genetyczny – stanowią prawdziwy unikat w porównaniu do pozostałych ziaren. Poniżej prezentujemy charakterystykę odmiany AK47, uchodzącej wśród wielu kolekcjonerów za kultową. AK47 zaliczane jest do tych odmian, które na trwałe zapisały się w historii hodowli tej rośliny oraz wykorzystywane są do wytwarzania kolejnych, bardziej eksperymentalnych krzyżówek. 

AK47 – niezwykła historia niezwykłej odmiany 

AK47 jest jedną z najczęściej kupowanych odmian. Dotyczy to zarówno całego świata, jak i naszego krajowego rynku. Jest także jedną z odmian najczęściej nagradzanych, której wyjątkowe atuty docenili nie tylko kolekcjonerzy, ale także producenci wyrobów konopnych, profesjonalni seederzy oraz inicjatorzy globalnych festiwali konopnych. Nie bez przesady będzie więc stwierdzenie, że AK47 jest jedną z najlepszych oraz najbardziej docenianych z wszystkich wersji konopi. 

Specyfika AK47 tkwi przede wszystkim w jej niezwykłych właściwościach genetycznych. Ta legendarna odmiana posiada geny intensywnych sativ – Thai oraz Afghani. Ich połączenie nastąpiło dzięki systematycznemu krzyżowaniu wybranych roślin. Najprawdopodobniej do pierwszych prób stworzenia AK47 dochodziło już w latach siedemdziesiątych, jednak dopiero w 1992 roku dokonał tego Serious Seeds (kultowy seedbank), uzyskując odmianę ustabilizowaną genetycznie. 

Charakterystyczna nazwa odmiany AK47 ma znaczenie symboliczne i odnosi się do znanego rosyjskiego karabinu maszynowego – Kałasznikow. Potencjał genetyczny tej odmiany jest bardzo mocny, intensywny, a zarazem wysoce zrównoważony. Docenili to odbiorcy i kolekcjonerzy z całego świata, którzy chętnie sięgają po susz, jak i nasiona. 

AK47 i jego zakup – czyli gdzie szukać nasion kolekcjonerskich?

Liczne nagrody przyznane odmianie AK47 oraz specyficzna nazwa dość szybko zjednały szerokie grono użytkowników i odbiorców. Dzięki temu AK47 należy nie tylko do grupy najchętniej kupowanych nasion, ale również do tych najszerszej dostępnych na niemal całym globie. Popularność AK47 zwiększyła się po przyznaniu jej nagród festiwalowych Cannabis Cup, w kategorii odmiany o zwiększonym potencjale genetycznym. Wielu kolekcjonerów zaczyna właśnie od nasionka AK47 bądź też traktuje je jako produkt reprezentatywny dla całej swojej kolekcji. 

Poszukując zaufanych dostawców nasion AK47 polecamy kontakt z taniesianie.pl – sklep z nasionami marihuany. W jego ofercie znalazły się nasiona pochodzące wyłącznie od uznanych i zaufanych seedbanków, gwarantujące najwyższą wytrzymałość na upływ czasu oraz szkodliwe oddziaływania. Nasionka AK47 z oferty TanieSianie wzbogacą Twoją kolekcję, czyniąc ją jeszcze bardziej unikatową i wyjątkową, zachowując przy tym swoje wyjściowe właściwości przez okres wielu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here