W ofercie operatorów telefonii komórkowych można znaleźć ciekawe oferty mix, które łączą w sobie telefon na kartę z możliwością zakupienia go za niewielkie pieniądze. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje telefon na kartę, a jednocześnie nie chcą płacić sporych pieniędzy za samo urządzenie. Jedną z ciekawszych ofert telefonów w ofercie ma mix. Każdy jest w stanie znaleźć coś na miarę swoich indywidualnych potrzeb.

Telefony na umowę lub na kartę

W standardowej ofercie telefonii komórkowych mamy do wyboru telefony na umowę lub na kartę. Umowy zwykle są na kilka lat, wiążemy się z jednym operatorem na dłuższy czas. Musimy trzymać się tej umowy, nawet jeśli znajdziemy ciekawsze promocje gdzie indziej, a przeniesienie numeru i zmiana umowy na innego operatora bywają dosyć problemowe. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość zakupu telefonu za grosze.

Natomiast telefony na kartę to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą wiązać się umową, jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że sam telefon będzie dosyć drogi. Trzecią opcją, która już dawno pojawiła się w ofercie nie tylko Plusa, ale również innych telefonii, jest możliwość zakupu telefonu w ofercie mix. Wtedy podpisujemy umowę nie na abonament, a na ilość doładowań, do których się zobowiązujemy w ramach możliwości zakupu telefonu za złotówkę czy 10 zł.

Ile doładowań trzeba wykonać?

Ilość doładowań, jakie dostępne są w ofercie mix, jest w dużym stopniu uzależniona od wybranego modelu telefonu. Im droższe urządzenie, tym więcej trzeba będzie wykonać doładowań. Pamiętajmy, że doładowania należy wykonywać terminowo w określonym w umowie czasie.

Jeśli się spóźnimy, może się okazać, że operator wyłączy nam możliwość korzystania z jakichkolwiek usług. Natomiast liczba doładowań nie oznacza liczby tygodni czy miesięcy. Podane są jedynie kwoty doładowań, jakie trzeba wykonywać. Najczęściej mamy do wyboru niższe kwoty z większą liczbą doładowań, a także niższe kwoty z szybszym okresem trwania umowy na doładowania.

Jak sprawdzić ilość doładowań w Plusie?

Aby mieć rękę na pulsie i dokładnie wiedzieć, ile jeszcze doładowań w Plusie nam zostało, dobrze jest na bieżąco sprawdzać tę kwestię. Mało kto pamięta, kiedy podpisywał umowę, nie mamy też w głowie liczby doładowań, które już wykonaliśmy. Dlatego też trzeba pilnować tego oddzielnie, żeby mieć pewność, że nie przeoczymy któregoś doładowania lub nie zakończymy doładowywać terminowo, gdy jeszcze pozostało ileś doładowań do wykonania.

Aby sprawdzić w Plusie, ile doładowań zostało do końca obowiązywania umowy, piszemy SMS na numer 2585 wpisując w treści PZ. Już po chwili otrzymamy informację z liczbą pozostałych doładowań. Usługa sprawdzenia ilości doładowań nie jest jednak bezpłatna, ale też nie jest droga. Wysłanie SMS-a kosztuje 29 groszy. Jeśli chcemy ograniczyć takie wydawanie pieniędzy na połączenia, warto po prostu zapisać sobie, ile doładowań zostało, a następnie notować zmiany przy każdym kolejnym doładowaniu.

Alternatywą dla wysyłania wiadomości tekstowej może być również połączenie na numer 2601. Połączymy się z centrum obsługi, a po naciśnięciu na odpowiedni numer zostaniemy powiadomieni o ilości pozostałych nam doładowań. Jeden i drugi sposób są wyjątkowo proste, a ich realizacja trwa nawet mniej niż minutę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here