Jedną z ważniejszych uroczystości w życiu każdego dziecka jest Pierwsza Komunia Święta. W takiej imprezie dzieci biorą już świadomy udział. Najczęściej z takiej okazji rodzice chrzestni decydują się na zakup kosztowniejszych prezentów – zegarków, gadżetów czy złotej biżuterii. Inni po prostu wręczają dziecku pieniądze, by wspólnie z rodzicami zdecydowało, na co je wydać. Osoby, które nie są rodzicami chrzestnymi, a zostali zaproszeni na Komunię jako zwykli goście, mogą zdecydować się na upominek w postaci biżuterii. Podpowiadamy, jaki biżuteryjny prezent na Komunię dla dziewczynki wybrać.

Coraz częściej prezenty komunijne nie mają już typowo religijnego charakteru. Zazwyczaj stanowią pamiątkę tego ważnego dnia, jednak niekoniecznie w wymiarze duchowym. Coraz częściej można się spotkać z przekonaniem, że świetnym pomysłem na prezent dla dziewczynki z okazji Pierwszej Komunii Świętej, będzie srebrna biżuteria. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które warto kupić dziecku z tej okazji.

Prezent na komunię dla dziewczynki, czyli łańcuszek z wisiorkiem

Nie powinno się uważać, że biżuteria to prezent dobry tylko dla dorosłych. Chociaż doskonale sprawdzi się na takich okazjach jak urodziny, Dzień Kobiet, Walentynki, Dzień Babci, Dzień Matki czy też Boże Narodzenie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu upominek wykorzystać na Pierwszą Komunię Świętą.

Rodzice lub też rodzice chrzestni najczęściej kupują medalik z wizerunkiem Matki Boskiej, Jana Pawła II lub też tradycyjny krzyżyk. Większym zainteresowaniem wśród dziewczynek z pewnością będą cieszyły się wszelkiego typu ozdobne wisiorki. Mogą mieć kamienie (naturalne, sztuczne) lub też być uformowane w konkretny motyw. Wśród pierwszokomunijnych dziewczynek z pewnością sprawdzą się takie formy jak: kwiaty, serduszka, aniołki czy też gwiazdki. Alternatywą są fantastyczne kształty ułożone np. z cyrkonii.

Biżuteria dla dziecka
fot. pixabay.com

Pamiętajmy o tym, że kilkuletnia dziewczynka raczej nie będzie nosiła zdobnej, ciężkiej biżuterii. Lepiej sprawdzi się delikatny, skromny wisiorek. Niewielki kształt z pewnością będzie doskonale prezentował się na dziecięcej szyi.

Niektórzy sprzedawcy umożliwiają dodanie grawera. Dzięki temu prezent na Komunię dla dziewczynki zawsze będzie przypominał jej o tym dniu. Na odwrocie wisiorka lub specjalnej doczepce możne znaleźć się np. data, inicjały czy nawet informacja od kogo dla kogo jest ten upominek. Wszystko zależy od dostępnego na grawer miejsca. Z pewnością jednak srebrny wisiorek na łańcuszku będzie doskonałym pomysłem na pierwszokomunijny upominek.

Srebrne kolczyki na Komunię dla dziewczynki

Kolejną propozycją wśród ciekawych pierwszokomunijnych prezentów są kolczyki. Warto zdecydować się na klasyczne wzory, które dzięki swej ponadczasowości długo nie wyjdą z mody. Dla kilkuletniej dziewczynki najlepszym rozwiązaniem będą kolczyki typu wkrętki lub z zapięciem angielskim. Będą wygodne i nie ma obaw, że podczas zabawy zostaną wyrwane z ucha. Nie poleca się kupowania długich, wiszących kolczyków – te zdecydowanie lepiej zarezerwować dla dorosłych kobiet.

Dyskretną ozdobą uszu kilkuletniej dziewczynki mogą być wszelkiego typu kwiatuszki, gwiazdki czy serduszka. Możemy również zdecydować się na zakup modelu z pojedynczymi cyrkoniami lub naturalnymi kamieniami. Ważne jednak, aby miały one niewielką formę i nie były zbyt zdobne jak dla dziecka.

Pierścionek na prezent dla dziewczynki
fot. pixabay.com

Czy pierścionek to dobry prezent na Komunię?

W ostatnich latach można spotkać się z tym, że dziewczynki dostają na komunię pierścionki – srebrne, a także i złote. Wiele osób wierzy, że to upominek, który posłuży dziecku na lata. W tym jednak przypadku pojawia się problem tego, że palce dzieci rosną – więc zmienia się i ich obwód. Trudnością nie jest więc dobranie kształtu czy motywu, ale przede wszystkim rozmiaru. Zaletą niektórych modeli jest możliwość regulacji. Inne natomiast można z czasem powiększyć u jubilera. Kupując pierścionek jako prezent na Komunię dla dziewczynki, zdecydujemy się raczej na skromniejszy model. Wystarczy jedno niewielkie „oczko” lub inny prosty wzór.

 

Prezent w postaci biżuterii warto wręczyć w pudełeczku, które w razie potrzeby będzie również służyło do przechowywania. Ponadto, jeżeli okaże się, że dziewczynka nie jest jeszcze gotowa na noszenie wisiorka, kolczyków czy pierścionka – rodzice mogą go bezpiecznie przechować w takim pudełeczku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here