Niebieska bluzka czy sukienka wyglądają z pewnością zachwycająco, podkreślają urodę i piękno naszych codziennych stylizacji. Są jednak dosyć niebezpieczne, jeśli chodzi o połączenia kolorystyczne. Zanim więc zdecydujesz się na założenie czegoś w tym kolorze, warto sprawdzić, z jaką kolorystyką można to bezpiecznie połączyć.

Zastosowanie niebieskiego koloru

Kolor niebieski to najchłodniejszy kolor na całej palecie barw, nic więc dziwnego, że najlepiej prezentują się w nim osoby o chłodnej urodzie. Nie jest natomiast prawdą, że dobrze wyglądają w nim tylko blondynki – równie dobrze brunetki mogą nosić niebieskie ubrania, które podkreślą ich zimną urodę. Dobrze jest jednak ustalić, z czym taki niebieski można połączyć, by całość dobrze się prezentowała, ale nie szokowała sporym dysonansem kolorystycznym. Gdy kolory naszych ubrań „gryzą się”, trudno się bowiem spodziewać, że będziemy prezentować się elegancko.

Jaki kolor pasuje do niebieskiego?

Jednym z kolorów, który dla niebieskiego jest wyjątkowo bezpieczny, jest szary i to w każdych odcieniach. Szarości delikatnie podkreślają niebieski, a jednocześnie są dla niego bardzo dobrym tłem. Jeśli więc masz niebieską bluzkę, możesz bez obaw połączyć ją z szarym dołem – spodniami lub spódnicą. Mogą być w kolorze bardzo jasnym lub wręcz przeciwnie – grafitowym.

Dobrze prezentować się również będzie szara bluzka z niebieską marynarką. Takie zestawienie świetnie wygląda, daje doskonały efekt wizualny, a jednocześnie nie męczy oczu. Bardzo dobrym kolorem dla niebieskiego jest również granatowy – to w końcu kolor, który również należy do rodziny niebieskich. Jeśli więc łączymy niebieski z granatem, uzyskujemy bezpieczne połączenie monochromatyczne.

Takie zbliżone do siebie barwy bardzo dobrze się ze sobą łączą zarówno w wersji na co dzień, jak i na specjalne okazje. Jeśli jednak decydujemy się na połączenie niebieskiego z granatowym w ubraniu, dobrze jest postawić na już inne dodatki. Buty i torebka mogą być wtedy białe, co ładnie będzie się kontrastować z niebieską kolorystyką.

Kolory biały i niebieski

Biały będzie również dobrym kolorem do zestawienia z niebieskim. Biel pasuje praktycznie do każdego koloru, z niebieskim jest więc w stanie poradzić sobie równie dobrze. Z bielą możemy zestawiać kolor niebieski czy błękit we wszystkich możliwych odcieniach. Całość ładnie się będzie prezentowała, choć kontrastująco, to jednocześnie wyjątkowo efektownie.

Podobnie jest w przypadku beżów czy pasteli, a więc kolejnych kolorów, które są jasne, stonowane i mogą stanowić bardzo dobre tło dla mocnych akcentów kolorystycznych. Są dobrym tłem nie tylko do samego niebieskiego, ale również dla ubrań, które są utrzymane w tym odcieniu, a jednocześnie mają bardzo dekoracyjne wzory. Jeśli nie boisz się bardziej odważnych zestawień kolorystycznych, warto pomyśleć o połączeniu niebieskiego z żółtym czy pomarańczowym. Są to barwy, które na palecie kolorów leżą dokładnie naprzeciwko niebieskiego, a więc będą ciekawym, kontrastującym zestawieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here