Żyjemy w trudnych czasach. Bankierzy, którzy działają w świecie finansów robią wszystko aby my – ludzie, którzy nie do końca wiemy jak ten świat funkcjonuje dalej pozostawali w przekonaniu, że świat finansów jest czymś trudnym – niedostępnym.

Dla szarych obywateli nie osiągalnym. Dlaczego tak bardzo bankierom zależy na tym, aby taki stan rzeczy utrzymywał się jak najdłużej? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jeżeli klient nie ma bladego pojęcia o finansach, gospodarce, akcjach, metalach szlachetnych, to tak naprawdę można na nim najwięcej zarobić. W świecie finansów na takich ludzi mówi się „dostarczyciele kapitału”. Zwykle większość osób ładuje się bez odpowiedniej edukacji w aktywa o których nie ma pojęcia, co najczęściej kończy się utratą całego włożonego kapitału. Dlatego tak ważne jest to, aby uczyć się jak najwięcej.

W internecie mamy do dyspozycji wiele możliwości. Istnieją kanały na YT, różnego rodzaju serwisy np. portal cenabiznesu.pl czy też blogi. Tak naprawdę wiedzę można w bardzo łatwy sposób zdobyć, ale wymaga, to nauki i słuchania rad osób, które odniosły sukces w tejże branży. Nie ma się też co nastawiać na jakieś duże zyski. Zysk roczny na poziomie około 10% to naprawdę dużo. Nie zachęcam do inwestowania w modne spółki w które wszyscy inwestują. Jakie to są modne spółki? Wystarczy, że odwiedzisz serwis newsowy o biznesie i zaczniesz obserwować o jakich firmach jest najgłośniej.

Przestrzegam również przed inwestowaniem w kryptowaluty. Nie mając właściwej wiedzy możesz stracić oszczędności swojego życia lokując je w jakieś krypto tuż przed pęknięciem bańki. Takich ruchów trzeba się wystrzegać i raczej zacząć skupiać swoją uwagę na aktywach o których nikt nie mówi i siedzieć w nich cicho. A kiedy tzw. „ulica” zacznie się nimi interesować – sprzedać. Biznes i finanse rządzi się swoimi prawami. Niegdyś aktywa kupowano na okres długoterminowy – często zapominając o nich. Zresztą, kiedyś inwestowanie np. w akcje było trudniejsze, bo wymagało pójścia do naszego maklera i wypisanie odpowiednich pism. Teraz wystarczy kliknąć myszką. Uważaj na swoje pieniądze i inwestuj w wiedzę.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJaką pralkę automatyczną wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here