Bardzo często bywa tak, że nie do końca podoba nam się to, czym nas obdarzyła natura i próbujemy za wszelką cenę to zmienić. Zdarza się to w przypadku różnych części naszego ciała, w tym także oczu. Osoby o ciemnych oczach marzą o błękitnych tęczówkach, a osoby błękitnookie chciałyby mieć oczy piwne lub brązowe. W dzisiejszych czasach jest już sporo możliwości, aby takie marzenie sobie spełnić. Zanim jednak zdecydujemy się na jakąkolwiek ingerencję, warto zastanowić się, czy na pewno warto.

Kolor oczu

Oczy nazywane są zwierciadłem duszy, dlatego też zwracamy sporą uwagę na ich kształt, kolor i oprawę. Co więcej, według niektórych kolor oczu ma wpływ także na cechy charakteru, osobowości i na to, jak jesteśmy odbierani przez innych ludzi. Zmiana koloru oczu w dzisiejszych czasach i przy aktualnym rozwoju medycyny nie jest czymś mocno skomplikowanym.

Zdarza się również, że nasz kolor oczu zmienia się samoistnie w zależności od wielu czynników. Na kolor oczu wpływ mogą mieć nasze emocje – jeśli jesteśmy zdenerwowani lub pełni gniewu, nasze oczy ciemnieją, podczas gdy jeśli mamy dobry nastrój, oczy stają się jasne.

Kolor oczu zmienia się także z wiekiem – zauważmy, że małe dzieci mają zwykle oczy niebieskie, a dopiero w późniejszym wieku ich kolor zaczyna ewoluować. Jest też grono osób, które twierdzą, że na kolor oczu ma wpływ dieta, a także detoksykacja organizmu. Jeśli w naszych oczach sporo jest odcienia żółtego, może to świadczyć o dosyć dużej ilości toksyn w organizmie.

Jak zmienić kolor oczu?

Zmiana koloru oczu, która następuje praktycznie od razu, możliwa jest dzięki szkłom kontaktowym. Jest to rozwiązanie tanie i ogólnodostępne. Soczewki kontaktowe w różnych kolorach można znaleźć praktycznie w każdym salonie optycznym. I to właśnie tam należy je kupować. Co prawda dostępne są również soczewki kolorowe w wielu innych sklepach, jednak nie zawsze możemy mieć pewność, czy są to produkty atestowane i certyfikowane.

W przypadku produktów, które będziemy sobie docelowo wkładać do oka, lepiej jest jednak postawić na jakość. Wśród soczewek kolorowych można znaleźć zerówki i takie, które korygują wzrok. Te pierwsze przeznaczone są dla osób, które nie mają wady wzroku, a chcą jedynie kosmetycznie poprawić sobie kolor oczu. Te drugie to dobre rozwiązanie dla osób, które mają wadę wzroku, a przy okazji ich korygowania chcą sobie zmienić kolor oczu.

Zabieg laserem

Aby zmienić kolor oczu, można również skorzystać z zabiegu laserem. Jest on oferowany w dobrych klinikach okulistycznych i polega przede wszystkim na rozbijaniu warstwy melaniny w oku. Zabieg trwa dosyć krótko, maksymalnie pół godziny. Jednak na ostateczne efekty trzeba nieco poczekać – docelowy kolor oczu pojawia się dopiero po kilku tygodniach. Jest to zabieg bardzo skuteczny i dający świetne efekty, jednak trzeba mieć świadomość, że ze względu na delikatną materię oka jest to również bardzo kosztowna opcja. Warto wiec się zastanowić nad nią, bo może się okazać, że po zmianie koloru oczu będziemy chcieli na powrót mieć poprzedni kolor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here