Różnego rodzaju testy i quizy cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników internetu. Można dzięki temu ciekawie spędzić czas, rozerwać się, a przy tym zdarza się, że także dowiedzieć się czegoś o sobie. Bardzo popularne testy typu jakim zwierzęciem jesteś, mają bowiem swoje drugie dno. Na ich podstawie możemy odkryć nasze mocne i słabe strony, zastanowić się nad nimi, a także wiele cech spróbować zmienić czy zmodyfikować.

Jakim zwierzęciem jesteś?

Testy jakim zwierzęciem jesteś oparte są zwykle na kilkunastu, czasem nieco więcej pytaniach, które dotyczą różnych kwestii związanych z codziennością, naszym zachowaniem czy cechami charakteru. Są pytania, które dotyczą naszych zachowań w określonych sytuacjach, a także tego jak się czujemy.

Nie brakuje pytań odnośnie odczuwania różnego rodzaju emocji, podejścia do życia i załatwiania wielu kwestii. Odpowiadanie na tego rodzaju pytania może wydawać się z pozoru jedynie zabawą, jednak w rzeczywistości pozwala nam odkryć także różne nasze cechy charakteru i osobowości. Czasem nawet takie, z których istnienia nie zdajemy sobie sprawy.

Czego możesz się dowiedzieć z tego, jakim zwierzęciem jesteś?

Każde zwierzę ma określone zachowania i cechy charakteru, a także powoduje określone skojarzenia, które wynikają z różnych kontekstów kulturowych czy historycznych. Słonie kojarzą się z odwagą i siłą, zwierzęta drapieżne ze sprytem, szybkością i łownością, sowy z mądrością, osły z niezbyt mądrymi zwierzętami, koty z tajemniczością i można by tak praktycznie wymieniać bez końca.

Jeśli test jakim zwierzęciem jesteś przypisuje cię do określonego przedstawiciela świata zwierząt, automatycznie przypisuje również określone cechy charakteru i osobowości. Niektóre z tych cech nie należą do pozytywnych – powolność, lenistwo, chytrość to cechy, które raczej nie są powodem do dumy.

Jednak wynik testu jakim zwierzęciem jesteś może zmotywować do zmiany lub określenia, co w naszym życiu nam przeszkadza, nad czym warto popracować, a jakie cechy wyeliminować. Testy, które z pozoru są jedynie formą spędzania wolnego czasu i zabijaniem nudy mogą więc nam powiedzieć o sobie dużo więcej niż nam się początkowo wydaje.

To, jakim zwierzęciem jesteśmy według testu, warto jednak potraktować z pewną dozą dobrego humoru

Większość takich testów jest tworzona w oparciu o kilka, być może kilkanaście typów zwierząt. Ciekawą formą sprawdzenia jakim zwierzęciem jesteś, może być również bliższe zapoznanie się z chińskimi znakami zodiaku, w których pojawiają się takie zwierzęta, jak wąż, tygrys, kogut czy świnia.

W tym przypadku nie trzeba wypełniać żadnych zabawnych testów – znaki zodiaku są po prostu przyporządkowane do daty urodzenia, co pozwala na szybkie znalezienie swojego zwierzęcego odpowiednika. Warto zapoznać się z takim horoskopem, być może okaże się, że mamy zapisane w gwiazdach zwierzęta, które odpowiadają bardzo dobrze naszym cechom charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here