Dzięki tapetom oraz fototapetom można szybko i ciekawie wykończyć powierzchnie ścienne, nadając wnętrzu ciekawego charakteru. Wystarczy urozmaicić pomieszczenie w grafikę z ulubionym motywem, by cieszyć się wnętrzem pełnym wyrazu. Zaletą fototapet jest przede wszystkim mnogość dostępnych modeli wykorzystujących różnorodną tematykę. Nie należy również zapominać o prostocie naklejania tego typu grafik na ścianę. Tapety oraz fototapety flizelinowe nakłada się szybko i sprawnie. To sposób na uniknięcie kosztownego remontu oraz odmienienie charakteru pomieszczenia przy niewielkich nakładach pieniędzy i czasu.

Fototapeta na flizelinie – co to jest?

Fototapeta na flizelinie to połączenie kilku warstw o różnorodnej strukturze. Spodnią powłokę stanowi włóknina wykonana z poliestru. Charakteryzuje się ona zwiększoną wytrzymałością oraz ochroną przed rozrywaniem i marszczeniem. Dzięki niej materiał, na którym nadrukowano grafikę, jest mocny i elastyczny. Flizelinowa fototapeta została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy użytkownik samodzielnie lub z drobną pomocą drugiej osoby poradził sobie z jej ułożeniem. Wierzchnia powłoka grafiki to papier lub tworzywo sztuczne (pianka PVC). Takie rozwiązanie sprawia, że nadruk nie blaknie i pozostaje żywy przez długi czas.

Co wyróżnia fototapety flizelinowe?

Fototapetę z flizeliny nakłada się bezpośrednio na pomalowaną klejem ścianę – inaczej niż w przypadku klasycznych tapet. Jej zdejmowanie jest równie proste. Wystarczy mocno szarpnąć materiałem, aby ją oderwać. Odpowiednio zdjęta fototapeta nie pozostawia na ścianach żadnych śladów.

Materiał, którym jest flizelina, tłumi hałas, a także poprawia właściwości izolacyjne ściany. Dlatego też fototapety flizelinowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, które chcemy wygłuszyć oraz odseparować od innych domowych dźwięków – np. w sypialni, pokoju dziecięcym czy gabinecie. Tego typu grafiki mogą być również wykorzystywane na ścianach, których struktura nie jest idealnie gładka.

Fototapety z flizeliny to sposób na szybki remont pomieszczenia bez konieczności zatrudniania drogiego fachowcy. Ich nakładanie jest proste, dlatego też nawet niewprawiony majsterkowicz poradzi sobie z taką dekoracją ścian. Dostępne są w wielu różnorodnych wzorach, dzięki czemu każdy z nas znajdzie motyw idealnie dopasowany do swoich potrzeb oraz stylu danego pomieszczenia w mieszkaniu.

Fototapety flizelinowe dopełnieniem każdego wnętrza
fot. pixabay.com

Fototapeta flizelinowa – jak kłaść ją na ścianę?

Zanim zabierzemy się do nakładania fototapety na ścianę, przygotujmy wszystkie niezbędne akcesoria, czyli klej do tapet, pędzel do jego nakładania oraz wałek. Kolejnym krokiem jest rozplanowanie, w którym miejscu na ścianie ma znaleźć się grafika. Konieczne jest wyznaczenie pionu, aby fototapeta była równo położona.

Naklejanie: fototapety flizelinowe. Pracę rozpoczynamy od nałożenia na ścianę warstwy kleju za pomocą przygotowanego wcześniej pędzla. Warto zadbać o to, aby pokrywał tyle ściany, ile zajmować będzie naklejana grafika. Suchy arkusz fototapety przykładamy do ściany pokrytej klejem od góry. Dolna część materiału powinna swobodnie opaść ku dołowi. W celu dopasowania poszczególnych arkuszy grafiki przecieramy brzegi miękką szmatką. Ważna jest tutaj precyzja, która pozwoli prawidłowo ułożyć wzór i połączyć go ze sobą.

Fototapety flizelinowe w botaniczne wzory
fot. pixabay.com

Kolejnym krokiem jest usunięcie pęcherzyków powietrza spod materiału. Można do tego wykorzystać wałek. Resztki kleju należy zmyć delikatnie wilgotną, miękką gąbką. Nie wykorzystujemy do tego celu żadnych środków chemicznych ani mocno nie trzemy fototapety, ponieważ możemy uszkodzić wzór. Usuwanie wszelkich nierówności oraz docięć wykonujemy za pomocą ostrego noża do cięcia tapet. Wygodne usuwanie pęcherzyków powietrza spod materiału umożliwi także karta kredytowa – wystarczy dokumentem delikatnie wypchnąć  pęcherzyki do brzegów.

 

Fototapety flizelinowe to ciekawe rozwiązanie, dla osób, które myślą o szybkiej odmianie wnętrz swojego mieszkania. Odznaczają się licznymi zaletami, stanowiąc wygodną alternatywę dla tradycyjnych tapet. Mogą im towarzyszyć inne dodatki aranżacyjne, w tym m.in. plakaty, obrazy na szkle czy też tryptyki w ramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here