W naszym codziennym życiu nieustannie jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji, które nie wpływają korzystnie na nasz organizm. Wdychamy dym ze spalin i kominów, odżywiamy się żywnością, która pełna jest sztucznych substancji i konserwantów, używamy kosmetyków i detergentów. Nic więc dziwnego, że nasz organizm prędzej czy później zaczyna szwankować, gdyż jest przeciążony wszelkimi szkodliwymi substancjami. Dlatego raz na jakiś czas warto postawić na solidne oczyszczanie, po którym zdecydowanie poczujemy się lepiej.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Oczyszczanie organizmu z toksyn można przeprowadzić na wiele sposobów. W aptekach czy sklepach zielarskich można znaleźć całe mnóstwo preparatów, które wspomagają oczyszczanie organizmu i usuwanie z niego wszystkich toksyn czy szkodliwych produktów przemiany materii. Dobrym rozwiązaniem będzie jednak także korzystanie z naturalnych rozwiązań, które są nieco łagodniejsze, a jednocześnie tak samo skuteczne.

Zwiększenie ilości błonnika

Jednym ze sposobów na oczyszczenie z toksyn organizmu, a zwłaszcza przewodu pokarmowego, jest zwiększenie ilości błonnika, jaki dostarczamy w codziennej diecie. Możemy to zrobić na dwa sposoby – albo kupujemy błonnik w aptece i spożywamy go codziennie w określonych ilościach, albo też decydujemy się na zmianę diety i włączenie do niej produktów bogatych w błonnik.

Czym konkretnie jest błonnik? Jest to włókno roślinne, które w naszym organizmie nie jest trawione, za to bardzo mocno pęcznieje po nabraniu wody. Dzięki temu doskonale oczyszcza cały przewód pokarmowy z toksyn i szkodliwych substancji, które w nim zalegają. Dieta bogata w błonnik sprawia, że czujemy się lżejsi i mamy o wiele więcej energii.

Picie wody

W oczyszczaniu organizmu pomóc nam może także zwykła woda – ale pita w dużych ilościach. Zamiast stawiać na napoje słodzone, sztuczne soki czy inne specyfiki, które są pełne cukru, ale nie ma w nich żadnej wartości, warto codziennie pić co najmniej dwa litry wody. Nawadnia ona organizm, a także usuwa z tkanek i narządów szkodliwe toksyny, które zalegają wraz z nadmiarem wody.

Woda z cytryną

Skutecznym sposobem na oczyszczanie organizmu jest również picie wody z cytryną. Cytryna ma właściwości odtruwające, działa zasadotwórczo, dzięki czemu doskonale odkwasza organizm. Można też wspomagać się różnego rodzaju ziołami.

Czystek

Prawdziwym hitem ostatnich lat, jeśli chodzi o odtruwanie organizmu, jest czystek. Można kupić z niego herbatkę ekspresową lub suszone zioła i pic regularnie napar. Czystek usuwa z organizmu toksyny, odtruwa go, wzmacnia funkcjonowanie układów i narządów, jest bezpieczny nawet w dużych ilościach. Na pewno nie da się go przedawkować.

Zielona herbata

Dobrym pomysłem na odtruwanie może być również zielona herbata. Jest ona pełna przeciwutleniaczy i innych cennych substancji, które działają oczyszczająco, uwalniają organizm nie tylko z toksyn, ale również z wolnych rodników, które mają wpływ na procesy starzenia się i powstawanie zmarszczek, a także na degenerację narządów. Jeśli chcemy zadbać o skuteczne oczyszczanie, dobrze jest skorzystać z kilku metod naraz. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz organizm jest oczyszczony, w dobrej kondycji, a co za tym idzie – mniej narażony na wszystkie szkodliwe czynniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here