Przesyłanie plików między użytkownikami sieci nie wydaje się być w dzisiejszych czasach skomplikowane. Na co dzień używamy przecież różnych form komunikacji od maili, poprzez komunikatory społecznościowe, aż po smsy, które umożliwiają wysyłanie plików, wiadomości tekstowych, grafik i innych elementów. Okazuje się jednak, że problem pojawia się wtedy, gdy plik jest za duży – wtedy może być tak, że nie damy rady wysłać pliku standardowymi drogami.

Pojemność poczty elektronicznej

Jeśli chodzi o pojemność poczty elektronicznej, wiele zależy od jej konkretnego rodzaju. Niektóre poczty są pod tym względem zdecydowanie bardziej pojemne niż inne. Jednak nawet najbardziej pojemna poczta nie pozwoli na przesyłanie plików, które ważą zbyt dużo.

Najczęściej nie da się ich już nawet załadować do maila, a jeśli będzie to możliwe – to i tak cała wiadomość nie wyśle się. Trzeba więc szukać innych rozwiązań, zwłaszcza gdy przesyłamy pliki dźwiękowe lub też filmowe. Są one dosyć ciężkie w porównaniu do zdjęć czy wiadomości tekstowych. Nawet zdjęcia mogą ważyć za dużo, gdy chcemy je jednorazowo wysłać w dużej ilości.

Jednym z rozwiązań będzie skorzystanie z kompresowania plików, pakowania ich w jedną całość, dzięki czemu można wysłać je nawet wtedy, gdy są sporej objętości. Takie rozwiązanie ma jednak również swoje ograniczenia. Wtedy dobrą alternatywą będą strony do przesyłania plików, których jest w sieci całkiem sporo. Są to chociażby Dropbox, Wetransfer, SendGB.

Jak przesłać duży plik?

Wszystkie strony do przesyłania plików działają na dosyć podobnej zasadzie, choć mogą się różnić pewnymi szczegółami. Jeśli chcemy znaleźć najlepsze rozwiązanie, dobrze jest sobie porównać parametry poszczególnych stron, wśród których na pierwszym miejscu powinna być prędkość pobierania pliku. W tej kwestii też jednak warto przetestować w praktyce kilka stron.

Jeśli dana strona podaje bowiem, jaka jest prędkość przesyłania, okazuje się, że nie zawsze tak samo dobrze wygląda to w praktyce. Oprócz bezpłatnych serwisów, które są dostępne praktycznie dla każdego użytkownika, sporo jest również płatnych planów taryfowych do wysyłania dużych plików. To dobra opcja w szczególności dla osób, które potrzebują takich rozwiązań do pracy lub regularnie wysyłają duże pliki.

Serwisy do przesyłania plików

Działanie serwisów do udostępniania plików za darmo jest tak zaplanowane, by nawet użytkownik o niewielkiej wiedzy komputerowej bez problemu poradził sobie z wysłaniem dokumentu w kilku prostych krokach. Na początku trzeba wejść na stronę internetową wybranego serwisu do przesyłania plików.

Potem korzystamy z prostego okienka formularza, gdzie możemy wybrać i przesłać plik z naszego komputera, zdarza się, że trzeba również wpisać adres mailowy, zarówno nasz, jak i odbiorcy. I w większości przypadków jest to już wszystko – naciskamy wyślij i czekamy, aż plik zostanie wysłany.

Czas wysyłania jest różny w zależności od naszego połączenia internetowego i wielkości pliku. Przykładowo, plik powyżej 1 GB będzie się wysyłał kilkanaście minut, a czasem nawet jeszcze dłużej. W tym czasie nie należy zamykać strony ani okna, aby nie utracić tego, co już zostało przesłane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here