Pierwsze urodziny to ogromne wydarzenie w życiu małego dziecka, dlatego też zwykle celebrowane są bardzo uroczyście. Rodzice nierzadko zapraszają całą rodzinę na huczną imprezę, która jest oczywiście dostosowana do potrzeb małego dziecka. Osoby zaproszone mają jednak pewien problem – muszą kupić prezent, który będzie odpowiedni dla dziecka w tym wieku. Co kupić dla małego chłopczyka, który właśnie świętuje pierwszy rok życia?

Jaki prezent na roczek dla chłopca?

Kupienie prezentu dla chłopca w wieku roku to dosyć podobny problem, jak w przypadku dziewczynki. W tym wieku maluchy nie bawią się jeszcze zabawkami charakterystycznymi dla płci i większość zabawek przeznaczona jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Nieco inaczej jest w przypadku ubranek, które praktycznie od najmniejszych rozmiarów są podzielone na te dla chłopców, jak i te dla dziewczynek. Kupno ubranka w prezencie to dobry pomysł dla osób, które nie za bardzo znają się na małych dzieciach i nie wiedzą, czym taki maluszek będzie się chętnie bawił.

Ciekawy zestaw odzieży, dobrej jakości kurteczka czy inny element garderoby na pewno będzie dobrym prezentem. Oczywiście, pod warunkiem, że trafimy z rozmiarem. Warto pamiętać, że małe dzieci rozmiarówkę mogą nosić różną – jeśli stawiamy na kupno ubranek, dobrze jest zapytać rodziców, jakie rozmiary aktualnie nosi maluszek. A najlepiej kupić ubranko nieco większe, dzięki czemu posłuży zdecydowanie dłużej.

A jeśli nie ubranka, to co?

Oczywiście świetnym pomysłem są różnego rodzaju zabawki, które bez problem znajdziemy w sklepach z zabawkami. Zabawki przeznaczone dla dzieci w wieku 12 miesięcy najczęściej są dosyć duże, zawierają spore elementy, często bywają również interaktywne. Maluszki uwielbiają zabawki, które wydają dźwięki, grają, szeleszczą i pozwalają na rozwijanie wszystkich zmysłów.

Dobrym rozwiązaniem będą pluszowe zwierzątka, które można rozkładać na czynniki pierwsze, zawierające elementy grające czy szeleszczące. Roczek to także dobry czas na pierwsze układanki, najlepiej drewniane, które pozwalają na naukę koordynacji ruchów. Świetnie sprawdzą się piankowe puzzle, a także inne mięciutkie zabawki, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Jeśli chcemy kupić dziecku efektowną zabawkę, pamiętajmy, by zwracać uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również na jakość wykonania oraz to, czy posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, jakie są wymagane od produktów przeznaczonych dla najmłodszych.

Podarunki, które będą pamiątkami

W poszukiwaniu prezentów na roczek warto również rozważyć wszystkie te podarunki, które mogą stać się dobrymi pamiątkami. Tu można zdecydować się na kolczyki czy inne elementy biżuterii, a także na prezenty spersonalizowane, na przykład poduszki, pościel, meble z imieniem dziecka. Takie prezenty są indywidualne, unikalne i oryginalne. Można też mieć pewność, że będą jedyne w swoim rodzaju. Aby kupić dobry prezent na roczek dla chłopca, warto zadbać o to z dużym wyprzedzeniem. Nie zostawiajmy zakupu na ostatnią chwilę, gdyż może się wtedy okazać, że zabraknie nam czasu na chociażby wykonanie spersonalizowanego prezentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here