Sprzęt piorący to podstawowy element wyposażenia każdego domu. Największą popularnością cieszą się pralki, jednak coraz częściej można spotkać się z zapytaniami dotyczącymi pralko-suszarek. Pralko-suszarka czy warto ją wybrać? Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu sprzętu?

Pralko-suszarki to rozwiązanie, które doceniają przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi oraz osoby zapracowane. Dzięki nim nie trzeba suszyć ubrań na suszarkach, co sprawdzi się również w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma na to przestrzeni. Pralko-suszarki sprawdzą się również w awaryjnych sytuacjach, gdy nagle zostanie zaplamione ubranie, które jest nam potrzebne jeszcze tego samego dnia.

Pralko-suszarki – jakie są ich zalety?

Zatem, pralko-suszarka czy warto ją nabyć? Za największą zaletę pralko-suszarek uważa się to, że ubrania od razu po wyjęciu ze sprzętu mogą zostać schowane do szafy czy garderoby. To wygodne rozwiązanie, które oszczędza nie tylko miejsce na rozstawianie suszarek z praniem, ale także czas. Łatwiej jest bowiem wrzucić ubrania do bębna i wyjąć je suche, niż rozwieszać na sznurkach.

Atutem takiego urządzenia jest także kompaktowość. Niektórzy decydują się na dwa osobne sprzęty – pralkę oraz suszarkę. Automatycznie zajmują one jednak dwa razy więcej przestrzeni. Natomiast sama pralko-suszarka ma wymiary zbliżone do standardowej pralki. Dlatego też urządzenie może zostać ustawione w tym samym miejscu, w którym znalazłaby się pralka – w łazience, pralni czy pod blatem kuchennym.

Sama skuteczność suszenia zależna jest od wybranego modelu pralko-suszarki oraz jej parametrów. Najtańsze urządzenia mogą mieć problem z wysuszeniem grubych tkanin lub też potrzebują na to nieco więcej czasu. Podczas zakupu pralko-suszarki warto zatem spojrzeć na jej parametry i nie kierować się tylko jej ceną. Zdecydowanie bezpieczniej jest zdecydować się na model z nieco wyższej półki cenowej.

Pralko-suszarka niezastąpiona przy dzieciach.
fot. pixabay.com

Podczas wyboru pralko-suszarki warto zwrócić uwagę m.in. na:

  • maksymalny wsad w funkcji prania oraz w funkcji suszenia (parametry te mogą się różnić),
  • prędkość wirowania (liczba obrotów na minutę) – poleca się, aby urządzenie oferowało ok. 1600 obrotów na minutę,
  • zużycie wody oraz energii elektrycznej (klasa energetyczna).

Minusy pralko-suszarka czy warto zatem ją kupować?

Podczas poszukiwań pralko-suszarki warto także uwzględnić minusy takiego rozwiązania. Użytkownicy wskazują, że są to sprzęty, które pochłaniają dużą ilość energii elektrycznej, co rzutuje na podwyższone rachunki za prąd. Dlatego tak ważne jest znalezienie sprzętu o wysokiej klasie energetycznej – np. A+++.

Pralko-suszarka to także kompromis pomiędzy dwoma różnymi urządzeniami – pralką i suszarką. Urządzenie może nie być wyposażone we wszystkie funkcje, którymi dysponuje samodzielna pralka czy suszarka. Dobrze więc poznać wszystkie parametry sprzętu przed jego zakupem.

Pralko-suszarka czy pralka z suszarką?
fot. pixabay.com

Pralko-suszarka czy warto zamiast pralki?

Niektórzy zastanawiają się, czy warto zdecydować się na pralko-suszarkę zamiast pralki. Z pewnością jest to doskonała alternatywa dla osób zabieganych, które nie mają czasu na suszenie prania lub też dysponują ograniczoną przestrzenią, którą mogą wykorzystać do suszenia upranej odzieży.

W Internecie na forach można spotkać mnóstwo opinii, które z pewnością pomogą znaleźć odpowiedni model urządzenia. Warto zapoznać się z ocenami innych użytkowników, które będą stanowiły doskonałą wskazówkę, na co zwrócić uwagę.

Wielu młodych rodziców uważa, że pralko-suszarki są wręcz niezastąpione w domu, w którym jest co najmniej dwójka małych dzieci. Maluchy łatwo brudzą ubranka i akcesoria, a ich suszenie może być kłopotliwe, gdy nie ma się pralni lub suszarni.

Osoby, które mają wystarczająco dużo miejsca, mogą pozwolić sobie na zakup zarówno pralki, jak i suszarki. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy często pierzemy – wówczas w czasie cyklu prania jednej partii, druga może być suszona w suszarce.

 

Pralko-suszarka czy warto ją zatem kupić? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, jednak z pewnością urządzenie to ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here